Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ile faktycznie zarabiają nauczyciele? Pokazali nam paski ze swoimi zarobkami

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 15 stycznia 2019 r. o 20:00 Powrót do artykułu
Tak jest pogonić nierobów jak im nie pasuje ta robota to niech szukją sobie drugiej. Zabrać im dodatek wiejski bo to przywilej za komuny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widziałem PITy11 nauczycieli zarobki na poziomie 65 tys. za rok brutto. Proszę doliczyć wszyskie wynagrodzenia również za 13 pensję a moze jeszcze coroczne nagrody i dodatki. I podzielić przez liczbę godzin pracy. Proponuję także zlikwidować kartę nauczyciela. I wówczas proszę się porównać z innymi wykształconymi osobami i ich zarobkami w Polsce w biznesie . Chętnie zatrudnię wykształconego nauczyciela do pracy w zawodzie ekonomisty ale bez przywilejów i z normalnym czasem parcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nawet pierwszy wpis - 0,9 etatu * 18 godzin =~ 16 godzin tygodniowo tj. ok. 67,6 godz. miesięcznie i za to prawie 1600 zł/rękę. No nie wiem, ale mnie się wydaje, ze nie jest źle! PS. Nie piszcie mi bzdur o radach pedagogicznych, dyskotekach młodzieży czy innych pracach pozalekcyjnych! Bo te 16 godzin to 45-minutowe lekcje! A i urlop z feriami to ponad 50 dni a nie 26! Pochodzę z licznej rodziny nauczycielskiej i doskonale wiem, ile poza godzinami pracują nauczyciele, ile mają wolnego!
 Człowieku opanuj się. 45min lekcji oczywiście że tak. Ale do tego dyżur w czasie przerwy. Wiesz nauczyciel wtedy patrzy czy twoje dziecko kuku sobie nie zrobi. Potem szybko do innej sali na lekcje i po 45 min znów dyżur. Weekend owszem mam raz na 3 tygodnie bo jak chce awans zrobić i być na bieżąco z tym co uczę to kursy i studia podyplomowe robię. A wakacje są super. Mam takie szczęście że w komisjach rekrutacyjnych jestem. I zaskocze cię trzeba przyjeżdżać do szkoły bo jest najpierw rekrutacja podstawowa a potem uzupełniająca. Oczywiście nie codziennie ale chyba lubisz i ty miec urlop nieprzerywany? TO TAKA POLSKA MENTALNOŚĆ. DOKOPAĆ INNEMU. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak jest pogonić nierobów jak im nie pasuje ta robota to niech szukją sobie drugiej. Zabrać im dodatek wiejski bo to przywilej za komuny.
 Jestem za. Zapisz się tylko na studia pedagogiczne żebyś mogła ich zastąpić o ile wyższe wykształcenie posiadasz oczywiście. Wykaz się jako nauczyciel oczywiście później nie mów że to ciężka praca. To tylko 18h w sam raz dla cytuję twoje słowa nieoba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1793 zł za 18 „etatowych” godzin to wcale nie tak mało !!!! - bo za 40 godzin tygodniowo na pełnym etacie nauczyciel (a tyle pracuje cały Naród) miałby "na rękę" co najmniej 3586 PLN. Do tego opłacany (przez Naród) roczny urlop dla poratowania zdrowia, wakacje, ferie, inne "wolne" (od pracy). Jednym słowem super profesja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cieszę się, że nie pracuję w szkole...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak jest pogonić nierobów jak im nie pasuje ta robota to niech szukją sobie drugiej. Zabrać im dodatek wiejski bo to przywilej za komuny.
Jestem za. Zapisz się tylko na studia pedagogiczne żebyś mogła ich zastąpić o ile wyższe wykształcenie posiadasz oczywiście. Wykaz się jako nauczyciel oczywiście później nie mów że to ciężka praca. To tylko 18h w sam raz dla cytuję twoje słowa nieoba
 Ty cos ci się porypało a co do dodatku wiejskiego który wynosi 10% ,pytam za co ten dodatek dziś nie ma różnicy czy to wieś czy miasto..Takiego słowa ja nie uzyłem,,nieoba ,, tylko nierobów,, Naucz się czytać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To co nasi dziennik nie chce żeby Ratusz POmógł lubelskim nauczycielom jak POmaga kopaczom i żużlowcom? Chyba tak bo szybko likwiduje linki mówiące, że oświata w Lublinie POdlega Ratuszowi. A Ratusz ma oświatę w nosie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciele mają bardzo wysokie emerytury, znacznie wyższe od normalnych ludzi. To znaczy, że pracując zarabiali także znacznie powyżej średniej. Wiadomo, że nikt się nie przyzna, że dużo zarabia, więc tę waszą ankietę trzeba potraktować z przymrużeniem oka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idźcie do marketu -jak uważacie że tam lepiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
-->>   Dopóki na czele lewackiego ZNP stoi komunistyczny relikt pan BRONIARZ zarabiajcy 12 000 miesięcznie - dopóty Polska cały czas jedną nogą w głębokiej komunie ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Emerytka z 40 letnim stażem - 1420 PLN na rękę. Wina Unii Wolności bo jak udawała, że rzundzi to zlikwidowała archiwa zakładowe. I zamist podać dochody z pracy gdzie pracowałam 30 lat musiałam podać dochody z ostatnich 10 lat pracy w wolnej Polsce. A te były bardzo mizerne bo wynosiły 590 PLN/m-c. Jak UW zlikwidowała archiwa zakładowe to dokumenty płacowe z archiwów zakladowych winny trafić do ZUS anie trafiły. Byłam 3 lata na urlopie bezpłatnym bo urodziłam dziecko. Mąż płacił za mnie ZUS w wysokości 350 zł/m-c przez te 3 lata i te dane zniknęły. Nie miał ZUS i po ptokach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak jest pogonić nierobów jak im nie pasuje ta robota to niech szukją sobie drugiej. Zabrać im dodatek wiejski bo to przywilej za komuny.
Jestem za. Zapisz się tylko na studia pedagogiczne żebyś mogła ich zastąpić o ile wyższe wykształcenie posiadasz oczywiście. Wykaz się jako nauczyciel oczywiście później nie mów że to ciężka praca. To tylko 18h w sam raz dla cytuję twoje słowa nieoba
Ty cos ci się porypało a co do dodatku wiejskiego który wynosi 10% ,pytam za co ten dodatek dziś nie ma różnicy czy to wieś czy miasto..Takiego słowa ja nie uzyłem,,nieoba ,, tylko nierobów,, Naucz się czytać.
 Czytać potrafię drogi Rodzic. Natomiast nierób to słowo powszechnie uznawane za obraźliwe. Ty napewno zapracowanym rodzicem jesteś. Ku chwale 500 plus oczywiście 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że ktoś powinien poważnie się wziąć za obniżkę tych nauczycielkich pensji. Przecież oni przepracowują zaledwie 1/3 tego co normalny człowiek, więc i pensja powinna być proporcjonalna. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kończcie tę akcję. Na BIP można zobaczyć oświadczenia majątkowe radnych -nauczycieli . Trochę to wygląda inaczej niż na paskach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PIT- jak zobaczymy, to sytuacja się nieco zmieni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To były tylko jedne Paski A gdzie dodatki i tym podobne .A Ile maja wolnego czasu Zwykłu robotnik ma 26 dni urlopu a Oni duzo więcej .To niechaj nie fanzola tylko bior ą się za robote bo tego i jak ucza doswiadczam codziennie , przyokazji formatuja mózgi naszych dzieci według swej nie nawiści np.do obecnej władzy i, popularyzuja gender i stoja na bakier do religi i Kościoła .Nie nie twierdzę ze wszyscy muś być ludżmi wiary ale powinni dac wolny wybór młodym ludzią .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak ma żyć człowiek charujacy w fabryce za 2000 na rękę 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że ktoś powinien poważnie się wziąć za obniżkę tych nauczycielkich pensji. Przecież oni przepracowują zaledwie 1/3 tego co normalny człowiek, więc i pensja powinna być proporcjonalna.
 A co obniżać? Stażysta ma tyle co płacą minimalna w Polsce. Mniej już nie można. Może umowy na pół etatu? No ale wtedy problem. Jak zrobić wycieczk, szkolenie, radę pedagogiczną, poprawę sprawdzianu jak nauczyciel jest już po pracy? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czternastka dla nauczycieli to świadczenie urlopowe - należne niezależnie od innych świadczeń z funduszu świadczeń socjalnych. Wiem co mówię/piszę - pracuję w oświacie. Może i zarobki nauczycieli nie są luksusowe, ale nie są też niskie. Jestem za podwyżkami, ale dla każdego pracownika i w wysokości do przyjęcia, a nie od razu 1000 zł! I niech się nauczyciele nie dziwią, że nie są grupą zawodową szanowaną przez społeczeństwo, wysuwając takie absurdalne oczekiwania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...